Stegna – miejscowość pełna uroku

mewia-lacza

Stegna – miejscowość pełna uroku
Stegna to urokliwa wieś położona na Żuławach Wiślanych, nad Zatoką Gdańską w rejonie Mierzei Wiślanej. Atrakcyjne położenie, otoczenie lasu sosnowego i piękne krajobrazy czynią miejscowość idealnym miejscem na wypoczynek. Plaże są szerokie i piaszczyste, usłane delikatnym, drobnym piaskiem. W Stegnie znajdują się strzeżone kąpieliska, które zapewnią nam pełne bezpieczeństwo w trakcie kąpieli oraz akweny, idealne dla dzieci.

Woda, która tu występuje jest wyjątkowo czysta. Stegna jest miejscowością o największym nasłonecznieniu, co pozwala cieszyć się licznymi słonecznymi dniami. Sprzyjający zdrowiu klimat i czyste powietrze pozwolą na doskonały relaks i regenerację po całym roku. Bogata baza noclegowa pozwala na wybór idealnego dla siebie miejsca. Liczne punkty gastronomiczne pozwolą cieszyć się rozmaitymi potrawami i ułatwią wybór tych ulubionych. W miejscowości co roku odbywa się Międzynarodowy Festiwal Organowy.

Ciekawym zabytkiem jest znajdujący się w centrum kościół parafialny Najświętszego Serca Pana Jezusa w którym znajdują się zabytkowe organy. Niewątpliwą atrakcją jest kolejka wąskotorowa, którą możemy dojechać w otwartych wagonach do Nowego Dworu Gdańskiego, Sztutowa i Mikoszewa.

Dodaj komentarz