Krynica Morska – kurort z atrakcjami

Krynica Morska, choć należy do najmniejszych miast Polski, jako kurort turystyczny oferuje bardzo dużo. Jej atutem jest położenie na Mierzei Wiślanej pomiędzy Zatoką Gdańską i Zalewem Wiślanym. Dzięki takiemu umiejscowieniu turyści mogą liczyć nie tylko na lokalne atrakcje, ale też mają szanse udać się do innych miast położonych nad zalewem.
Turyści udający się do tanie noclegi mierzeja wiślana mają do dyspozycji rozmaite miejsca noclegowe, od biwaków, przez pola kempingowe i ośrodki wczasowe po hotele. Każdy może więc znaleźć coś zgodnego ze swoimi preferencjami. Żeglarze również nie mają problemów z zacumowaniem swoich łodzi. Do dyspozycji są porty, przystanie żeglarskie oraz mariny.
Atutem Krynicy Morskiej jest nie tylko duże kąpielisko i ładne przestronne plaże. Jest tam wiele innych atrakcji, które są świetną alternatywą dla wylegiwania się na piasku. Turystów przyciągają m.in. latarnia morska, park linowy czy wydarzenia odbywające się na Bulwarze Słonecznym. Dużym atutem jest przyroda. Piękne lasy z rezerwatem buków, wydmy, w tym największa stała wydma Europy Wielbłądzi Grzbiet również stanowią o turystycznym potencjale, jakim cieszy się Krynica Morska wśród turystów.
Różnorodność atrakcji sprawia, że dla wielu osób jest ona ulubionym kurortem nad polskim morzem. Pokaźne grono osób przybywa tam regularnie, a nie brakuje też takich, którzy pojawiają się tam co roku.